Ziemia

Ziemia

Substrat do storczyków pH 6,5-7,0 Substrat do storczyków przeznaczony jest dla szerokiego spektrum storczyków i innych roślin epifitycznych. 

Substrat do storczyków to kompozycja frakcjonowanej kory śródziemnomorskiej, chipsów, włókien kokosowych oraz sphagnum wzbogacona makro i mikro-elementami przeznaczona do upraw storczyków i większości roślin storczykowatych w pojemnikach. Jest to gotowe do użycia porowate podłoże o dużej przepuszczalności wody i dużych przestrzeniach powietrznych oraz szybko przesychające.
 
Opakowanie: 5 l 

Torf kwaśny pH 3,5-4,0 do warzyw i kwiatów kwaśnolubnych to naturalny produkt na bazie torfu wysokiego. Charakteryzuje się niskim pH 3,5 – 4,0 i niewielkim stopniem rozkładu, dobrze magazynuje wodę i składniki odżywcze. Ma zastosowanie w ogrodnictwie w uprawie roślin kwaśnolubnych takich jak: borówka, rododendrony, azalie, wrzosy. Po dodaniu odpowiedniej dawki nawozu i odkwaszeniu stanowi komponent mieszanek organicznych. Struktura torfu 0 – 30 mm  odpowiada wymaganiom większości roślin. Torf kwaśny może być stosowany w ogrodach i na działkach w celu poprawy właściwości fizycznych i chemicznych gleby. Stosowany bezpośrednio do gleby dostarcza substancji organicznych na glebach zwięzłych rozluźnia strukturę a na glebach lekkich poprawia zdolność magazynowania wody. Po tym zabiegu zaleca się przeprowadzić wapnowanie gleby. Torf kwaśny ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i może służyć jako okrywa izolacyjna dla wrażliwych roślin zimujących.

Opakowania: 50 l 

Torf ogrodniczy  pH  5.5 – 6.5  do warzyw

i kwiatów  wyprodukowany jest  na bazie naturalnego torfu wysokiego o odczynie obojętnym. Charakteryzuje się niskim stopniem rozkładu, dobrze magazynuje wodę i składniki odżywcze. Poprawia strukturę, dostarcza substancje organiczne, spulchnia i napowietrza glebę. Frakcja standardowa torfu mieści się w granicach 0 -30 mm, odpowiada wymaganiom większości roślin. Torf ogrodniczy może stanowić bazę podłoża lub być jego dodatkiem. Torf ogrodniczy po uzupełnieniu składnikami pokarmowymi, może stanowić podłoże do wzrostu i rozwoju większości roślin w uprawach profesjonalnych i amatorskich wymagających podłoża o odczynie obojętnym.

Opakowania: 50 l 

ZIEMIA DO IGLAKÓW
Zastosowanie: do roślin iglastych np.: jałowców, jodeł, sosen, świerków, żywotników (tuji) jest gotową do użycia mieszanką wyselekcjonowanego torfu wysokiego ,pochodzącego z cenionych i najlepszych złóż w Europie oraz dodatków organiczno-mineralnych stabilizujących  pH, co ma wpływ na równomierne oddawanie składników pokarmowych w zależności od wymagań roślin.
Opakowania:  20 L, 50 L
ZIEMIA DO PALM, JUK, DRACEN I FIKUSÓW Ziemia ogrodnicza do palm, juk, dracen i fikusów jest gotowym do użycia podłożem torfowym, wyprodukowanym z cenionych w Europie złóż torfu wysokiego. 
 
Na podstawie wieloletnich doświadczeń torf wzbogacono naturalnymi kopalinami, regulu-jącymi kwasowość (eko-calcjum) oraz stosunki wodno-powietrzne w ziemi (subs-tancje organiczne występujące w utworach trzeciorzędowych - miocen), a także dodano perlit, glinę piasek płukany gruboziarnisty i składniki mineralne, w tym makro i mikro-elementy w formie łatwo przyswajalnej, niezbędne do przyjmowania i prawidłowego rozwoju roślin w pierwszej fazie po ich posadzeniu. Tak przygotowana ziemia utrzymuje prawidłową wilgotność i luźną strukturę podłoża wymaganą przez tego typu rośliny. 
 
 
Składniki pokarmowe znajdujące się w ziemi wystarczą na początkowy okres wegetacji po posadzeniu roślin. 
Po nim rozpocząć zasilanie nawozami Sumin płynnymi, granulowanymi lub o spowolnio-nym działaniu, stosując je zgodnie z instrukcją.
 
Ziemię stosuje się do sadzenia roślin w gruncie, doniczkach, donicach i innych pojemnikach.
 
Doskonały produkt dla wszystkich użytkow-ników hodujących swoje rośliny w uprawie amatorskiej na działkach, ogródkach przydomowych, balkonach, tarasach i w domu.
Opakowania:  5 L, 20 L
 

ZIEMIA DO PAPROCI
jest gotowym do użycia podłożem torfowym, wyprodukowanym z cenionych w Europie złóż torfu wysokiego. 

Na podstawie wieloletnich doświadczeń torf wzbogacono naturalnymi kopalinami, regulującymi kwasowość (ekocalcjum) oraz stosunki wodno-powietrzne w ziemi (substancje organiczne występujące w utworach trzeciorzędowych - miocen), a także dodano perlit, glinę piasek płukany gruboziarnisty i składniki mineralne, w tym makro i mikro-elementy w formie łatwo przyswajalnej, niezbędne do przyjmowania i prawidłowego rozwoju roślin w pierwszej fazie po ich posadzeniu. Tak przygotowana ziemia utrzymuje prawidłową wilgotność i luźną strukturę podłoża wymaganą przez tego typu rośliny. 

Składniki pokarmowe znajdujące się w ziemi wystarczą na początkowy okres wegetacji po posadzeniu roślin. 

Po nim rozpocząć zasilanie nawozami Sumin płynnymi, granulowanymi lub o spowolnionym działaniu, stosując je zgodnie z instrukcją.

Ziemię stosuje się do sadzenia roślin w gruncie, doniczkach, donicach i innych pojemnikach.
Opakowanie:  5 L

Strona 1 z 3

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Ver política