Targa Super 05 EC

Targa Super 05 EC to środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych w okresie wegetacji. Środek wykazuje działanie układowe. Pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt jest widoczny po około 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Chwasty jednoroczne są wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści.
Chwasty wrażliwe np.: samosiewy zbóż, chwastnica jednostronna, owies głuchy, perz właściwy.

Zawartość substancji czynnej:
chizalofop-P-etylowy - (R)-2-[4-(6-chlorochinoksalin-2-ylooksy)fenoksy]propionian etylu (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) – 50 g w 1 litrze środka.
Substancje nie będące substancją aktywną: solwent nafta(ropa naftowa) ,węglowodory ciężkie aromatyczne. 

Opakowania: 25 ml, 60 ml, 100 ml

Więcej w tej kategorii: « Stomp 330 EC Atut Bis 360 SL »

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Ver política